Kardeşi için tüm tehlikeleri göze aldı! Figen ameliyat masasından kalkabilecek mi?

MUSA CAN ÇAYAN- 1980’li yılların İstanbul’unda geçen ve dönemin buhranlı zamanlarını izleyiciye tüm gerçekçiliğiyle yansıtan Dilek Taşı, 12’nci bölümüyle ekrana geldi. İzleyenleri geçmişe götüren ve o dönemde yaşanan siyasi olayları, savrulan hayatları anlatan diziden öne çıkanlar şu şekilde:

MUSTAFA BAYILTILDI, FİGEN KAÇIRILDI

Janti Kemal, Mustafa ile hesaplaşmasında Figen ve Cemre’yi bildiğini söyledi. Mustafa, ‘Eğer kızıma ya da Figen’e dokunursan sana cehennemi yaşatırım.’ dedi. Arabasına binerken Janti Kemal ‘Mustafa sana sürprizim var’ dediği sırada Kemal’in gizlice arka koltuğa yerleşmiş adamı, Mustafa’nın kafasına vurarak bayılttı. Aynı dakikalarda Figen’de Kemal’in adamları tarafından arabaya bindirilip kaçırılıyordu.

‘BANA ANNE DEME’

Asuman eşinin kaybından bir müddet geçtikten sonra Ebru’ya Ömer’in hayatını kaybettiği gün, Aras’ın yanında olup olmadığını sordu. Ebru annesine yalan söyledi. Kenan, Figen’den özür dilemek için çiçekle eve gelirken Asuman gördü ve yanına gitti. Kenan’ın ısrarla ‘Asuman anne’ demesi üzerine sinirlenen Asuman ‘Bana anne deme oğlum, ben senin annen falan değilim.’diyerek kızından uzak kalmasını söyledi.

SAATLİ BOMBA FİGEN’İN SANDALYESİNDE

Janti Kemal, Mustafa ile Figen’i harabe bir yere getirip, zincirle sandalyeye bağladı. Kurtulmak için az bir süreleri olduğunu söyledikten sonra adamlarıyla beraber oradan uzaklaştı. Figen anahtarı ile Mustafa’nın kilidini açtıktan sonra Mustafa, Figen’i kurtarmak için zamana karşı mücadele ediyordu. Geçen her saniye Figen’in oturduğu sandalyeye bağlı olan saatli bombaya işliyordu. Mustafa’nın demir kesici bulmasıyla beraber Figen’de zinirlerinden kurtuldu. Tam uzaklaştıkları sırada bomba patladı.

EFKAN, BABASI İLE KEMAL’İ DİNLEDİ

Janti Kemal, Mustafa ve Figen’e bir şey yapamamanın verdiği sinirle Dündar’ın yanına geldi. Dündar’dan Mustafa’ya bir şey yapamayacak olsa da sevdiklerine zarar vermemesi konusunda kimsenin bir şey demediğini bundan ötürü sevdikleriyle uğraşacağını söyledi. Dündar, ‘Sen bir şey yaparsan, o da yapar. Gider Alparslan’a söyler. Şimdilik bir şey yapmayacaksın Kemal. Ben sana onu elimle teslim edeceğim’ diyerek sevdiklerine de bir şey yapmaması konusunda uyardı. Kemal ile Dündar konuşurken Efkan ikilinin göremediği bir yerden onları dinliyordu.

‘SEN ARTIK HİÇBİR ŞEYİM DEĞİLSİN KENAN’

Kenan eve gelen Figen’e hesap sormaya kalktı. Musfaya’da ‘Sende hemen bitmişsin yanına’ dedi. Figen, Kenan’ınbu cürretkar hareketlerine karşılık Mustafa’nın elinden tutarak ‘Sen artık benim hiçbir şeyim değilsin Kenan. Bana hesap soracak bir durumun yok’ ifadelerini kullandı. Mustafa önceki gün yaşananları yanlış anladığını fark etti. Figen’e akşam dışarı çıkmak istediğini söyledi.

‘BENİM İÇİNDE SORUNLU DİYORLAR’

Efkan, Sevda ile görüşmek için Rona ailesinin evine geldi. Rüçhan, Efkan’ın geldiğini duyunca kendi görüşmek istedi. Rüçhan, ‘Efkan senin için psikopat diyorlar. Benim için de sorunlu diyorlar. Yani ne yapacağı belli olmayan. Sevda’nın boğazınıda sıktığını hala unutmadım. Eğer benim kızıma tekrar el sürersen…’ dedikten sonra elindeki bıçağı masaya sertçe vurarak Efkan’a gözdağı verdi.

‘BEN SENİ BİLE BİLE ÜZECEK BİR ŞEY ASLA YAPMAM’

Mustafa ile Figen beraber yemeğe çıktılar. İkili yemek esnasında çok iyi vakit geçirirken Figen, Kenan’ın neden elinden tuttuğunu anlatırken ‘ Ben seni bile bile üzecek bir şey asla yapmam’ dedi. Mustafa ‘Ben de’ diye cevap verirken Kemal’e karşı dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

SEVDA İNGİLTERE’YE GİTMEK İSTİYOR

Sevda gelişen olaylar karşısında ne yapacağını bilemezken çözümü İngiltere’ye gitmekte buldu. Rıfat’ı aradıktan sonra biraz zor olsada Kenan içinde vize çıkartmasını istedi.

MUSTAFA İLE FİGEN ARASINDA ROMANTİK ANLAR

Yemekten çıktıklarında Mustafa ‘Ben şu an senden hiç ayrılmak istemiyorum’ dedikten sonra ikili daha fazla duygularına karşı koyamayıp öpüştüler. O sırada eve gelen Kenan ve dışarı çıkan Ebru da onları gördü.

MUSTAFA İLE KENAN KARŞI KARŞIYA GELDİ

Kenan gördüklerine dayanamayıp Mustafa’nın önünü kesti. Mustafa sarhoş olduğunu söyleyip evine gitmesini istemesine rağmen Kenan onu dinledi ve Mustafa’ya saldırdı. Mustafa yaşananları Kenan’ın sarhoşluğuna verip oradan uzaklaştı.

SİNAN İÇİN HER ŞEY HAZIR

Doktor, Macide’yi arayıp İsviçre’den gelmesi beklenen doktorların İstanbul’a geldiğini Sinan için her şeyin hazır olduğunu ancak tekrardan kontrol yapılması gerek bir sorun olduğunu açıkladı.

FİGEN ANNESİNİN BULUNMASINI İSTEDİ

Harun’un isteği üzerine Figen konuşmak için yanına geldi. Figen’e isteyeceği her şeyi sunabileceğini söyleyen Harun beklediği karşılığı göremedi. Figen, Harun’dan sadece annesinin bulunmasını isterken, Harun bu konuda bir şey yapmasada kendisi bulacağını söyledi.

DOKTOR FİGEN’E TEHLİKEYİ AÇIKLADI

Figen’le konuşan doktor donör olabileceğini söylerken, bağışıklık sistemin güçsüz olduğu için girdiği ameliyattan sonra masadan kalkmama ihtimali olduğunu söyledi. Figen her şeye rağmen kardeşi Sinan için riski göze alarak böbreğini vereceğini ifade etti.

‘SEN NE BENCİLSİN YA’

Kenan son anda öğrendiği ameliyat için apar topar hastaneye Figen’i görmeye geldi. Kenan’ın onun için yaptıklarını görmezden gelmesinden sıkılan Sevda, ‘Sen ne bencilsin ya’ diyerek sitemde bulundu. Kenan hiçbir şey için onu zorlamadığını söylerken Efkan geldi ve Kenan ile Figen çin nikah tarihi aldığını belirtti. Efkan düğünlerinide kendisinin yapacağı konusundaki ısrarını sürdürdü.

BENİMLE EVLENİR MİSİN?

Figen ameliyata girmeden önce son kez Mustafa’yı görmek istedi. Figen, ‘Bana bir şey olursa annemler sana emanet’ derken ikili gözyaşları içinde kaldı. Belki de son anlarını paylaşırken birbilerine olan sevgilerini dile getirdiler. O sırada Mustafa gözlerinin içine bakarak Figen’e ‘Benimle evlenir misin’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir