Cumhuriyetin 100. yıl coşkusu konteyner okullarda devam ediyor

Cumhuriyetin 100. yıl coşkusu konteyner okullarda devam ediyor

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş Karacasu Konteyner Kent’te eğitim gören ilkokul öğrencileri, konteyner sınıflarının önünde Cumhuriyetin ilanının 100. yılını düzenledikleri etkinlikle kutladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrası evleri ve okulları zarar gören öğrenciler, Karacasu Mahallesinde kurulan konteyner kentte bulunan okulda pazartesi günü okulların tatil olmasından dolayı bugün Cumhuriyetin 100. yılını coşkuyla kutladı.

Toplamda 800 Öğrencinin eğitim gördüğü konteyner okulda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşunda bulunulup ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kutlama etkinliğine öğrencilerin aileleri de katıldı.

Depremde Cumhuriyetin önemini daha iyi anladıklarını dile getiren Okul Müdürü Şaban Bozman, ” Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini depremden sonra daha iyi anladık. Tüm halkımızın cumhuriyetin anlamı ve önemine yüklediği değeri deprem sürecinde ve okulumuzun açılış sürecinde gördüm. Bize katkıları oldu. Halkımızın sayesinde biz şu anda okulumuzu açtık ve Allah’a çok şükür cumhuriyetimizin 100. yılı etkinliklerini onların sayesinde kutlamayı başardık.” ifadelerini kullandı.

Çocuğunun okuldaki kutlamalarına kendisi gibi heyecanla katılan Melike Kalay isimli veli ise, “Yaşasın Cumhuriyet. Konteyner kentteyiz bu günümüze çok şükür. Nice yüzyıllara” dedi.

Bir diğer veli Numan Çolak ise, “Çocuklarımızla Cumhuriyetin 100. Yılını kutluyoruz. İnşallah gelecek sene çocuklarımız kendi okullarında bu etkinlikleri yapar” İfadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x