Bu iksir kanı sulandırır ve kan damarlarını güçlendirir:

Kalın kan viskoz hale gelir. Normalde kadınlarda kan viskozite indeksi hematokrit (Ht) %36-42 ve erkeklerde yaklaşık %40-48’dir. Bu gösterge, genel bir kan testinden netleşir. Okumanız normalden yüksekse, kan kalındır.

Bu durumda, aşağıdaki belirtiler ortaya çıkabilir: ağrılı baş ağrısı, baş dönmesi, sık kas güçsüzlüğü, kulak çınlaması, kaygı, uzuvlarda uyuşma, uyuşukluk, kesiklerde kanamanın yavaş durması vb. Kanı inceltmek için antikoagülanlar ve vitaminler reçete edilir.

Geleneksel tıp da bu sorunu çözmeye yardımcı olabilecek birçok faydalı araç sunabilmektedir. Bunlardan biri, kan viskozitesi ile başa çıkmanıza ve sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olacak lezzetli bir içeceğin hazırlanmasıdır.

İlaçsız kanı sulandıran iksir : Küçük bir demet nane yaprağı, yarım orta boy zencefil kökü ve yarım taze limon alın. Zencefil kesilmeli, bir litre kaynar suya atılmalı ve 5 dakika kaynatılmalıdır. Daha sonra bu suya önceden doğranmış nane ve limon eklenir. Hazırlanan bu karışımı kaynatmada bir saat ısrar edilir. Günde iki kez bir bardak alın ,kan viskozitesini azaltmaya, arterleri, damarları ve kılcal damarları güçlendirmeye yardımcı olacak.

Önemli: Makale dengeli beslenmenin ve bir uzmana danışmanın yerini almaz! İçinde verilen bilgiler kendi kendine ilaç tedavisi için kullanılamaz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x